“Шилдэг найм”-д өрсөлдөх жүдочид тодорлоо | News.MN

“Шилдэг найм”-д өрсөлдөх жүдочид тодорлоо

Хуучирсан мэдээ: 2010.06.08-нд нийтлэгдсэн

“Шилдэг найм”-д өрсөлдөх жүдочид тодорлоо

“Шилдэг найм”-д өрсөлдөх жүдочид тодорлоо

Монголын жүдо бөхийн холбооноос зохион байгуулах “Шилдэг найм”-ын тэмцээн энэ сарын 15-нд Спортын төв ордонд эхлэх билээ. Тэмцээнд улсын аварга шалгаруулах тэмцээний жин тус бүрт эхний наймд шалгарсан жүдочдоос гадна өнгөрсөн жилийн УАШТ-д медаль хүртсэн тамирчид оролцох юм. “Шилдэг найм”-ын тэмцээнд амжилттай оролцсон тамирчдад ирэх долдугаар сард манай улсад болох “Дэлхийн цом”-ын тэмцээнд оролцох эрх олгоно. “2010 оны шилдэг найм” тэмцээнд оролцох тамирчдыг нэрсийг дараах хүснэгтээс сонирхоно уу.

ЖҮДО БӨХИЙН “2010 ОНЫ  ШИЛДЭГ-8” ТЭМЦЭЭНД ОРОЛЦОХ ТАМИРЧДЫН НЭРС:

ЭРЭГТЭЙ: 60кг

Овог нэр

Байгууллага

1

Д. Амартүвшин

Хилчин

2

Ч. Болдбаатар

Женко

3

Д. Баярмагнай

Алдар

4

О. Чинбат

Хилчин

5

Г. Болдбаатар

Олимп

6

Д. Алтансүх

Хангарьд

7

Б. Тэмүүжин

Аварга

8

Э. Хунтайж

Дархан-Уул

9

Б. Дамланпүрэв

Хүч

10

Д. Төмөрхүлэг

Женко

11

Б. Эрдэнэлхагва

ОБЕГ

12

Ж. Дамдинсүрэн

Хонгор нутаг

13

Э. Энхбаяр

Хангарьд

14

Н. Сэр-Од

Хангарьд

15

Т. Тэмүүжин

Женко

66КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Б. Хишигбаяр

Алдар

2

А. Батсуурь

Алдар

3

Б. Мөнх-Оргил

Олимп БТДС

4

Б. Батгэрэл

Женко

5

Д. Батжаргал

Тэмүүжин

6

Огүра Дайки

Жүдо Академи

7

Г. Хэрлэн

Женко

8

Д. Дөлгөөн

Хангарьд

9

С. Мияарагчаа

Хүч

10

Х. Цагаанбаатар

Эрч

11

 

 

12

Н. Баатархүү

Хангарьд

13

О. Дөлгөөн

Тэмүүжин

14

У. Дамдинбаатар

Сүхбаатар

15

Б. Эрхбаяр

Хонгор нутаг

73КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

С. Ням-Очир

Хангарьд

2

О. Болд-Эрдэнэ

Хилчин

3

Г. Пүрэвдорж

Эрч

5

Д. Бат-Эрдэнэ

Эрч

6

Н. Намсрай

Женко

7

Т. Батбаяр

ОБЕГ

8

Д. Энхболд

Хилчин

9

Д. Шинэбаяр

Женко

10

Д. Дорлигжав

Аварга

11

С. Соёмбо

МСБТСДС

12

Д. Дашням

ОБЕГ

13

Л. Отгонбаатар

ОБЕ

14

Х. Жанболот

Олимп БТДС

15

Г. Болд-Эрдэнэ

Тэмүүжин

81КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Д. Нямхүү

Хангарьд

2

Б. Амбасэлмаа

Хангарьд

3

Б. Дагвасүрэн

ОБЕГ

4

О. Ууганбаатар

Алдар

5

Г. Дашдаваа

Хилчин

6

Р. Анхбаатар

Алдар

7

Т. Баасанхүү

Алдартан

8

Ч. Эрдэнэсайхан

ОБЕГ

9

Г. Түвшинжаргал

Хилчин

10

Т. Түвшинтулга

Женко

11

Б. Гончигжав

Женко

12

Ц. Ууганболд

Алдар

13

Ц. Отгонбат

СХД

14

Х. Цогтгэрэл

СХД

15

Б. Серик

ОБЕГ

16

Э. Энх-Амгалан

Тэмүүжин

90КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Б. Ариун-Эрдэнэ

Женко

2

С. Батбаяр

Олимп

3

Э. Энхбат

Хангарьд

4

Х. Мөнхбаяр

Хилчин

5

Б. Жанчивдорж

Хүч

6

Э. Тулга

Хилчин

7

Б. Лхагва-Очир

Шандас

8

Д. Мөнхбаясгалан

Женко

9

Ч. Батчулуун

Аварга

10

Д. Анар

ОБЕГ

11

Э. Далай

Женко

12

Б. Өнөболд

Алдартан

13

Т. Түвшинтулга

Женко

14

Б. Чинбат

СХД

15

Н. Мустафа

Алдартан

16

Биндэръяа

ОБЕГ

-100КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Н. Түвшинбаяр

Женко

2

Б. Тэмүүлэн

Женко

3

П. Батмөнх

Хүч

4

Б. Бат-Орших

Хонгор нутаг

5

Б. Батдорж

Алдар

6

Н. Батсуурь

Хүч

7

Т. Мягмарсүрэн

Хилчин

8

Б. Өнөржаргал

Женко

9

Б. Ариунболд

Хангарьд

10

Д. Нацагдорж

ОБЕГ

11

Г. Билгүүтэй

Дорноговь

12

Д. Батням

СХД

13

Х. Гантулга

Аварга

14

Д. Энхбаяр

Олимп

15

Хүдэрбулга

Алдартан

16

Даваасүрэн

Аварга

17

Батням

СХД

+100КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Б. Сугаржаргал

Женко

2

Б. Төгөлдөр

Сүлд

3

Э. Энхтөр

Тэмүүжин

4

А. Давааням

Хөвсгөл Хүчтэн

5

Д. Ганхуяг

Алдар

6

Х. Мөнхбаатар

Хүч

7

П. Бүрэнтөгс

Олимп

8

Б. Дашдондог

МСБТСДС

9

Ө. Дүүрэнбаяр

СХД

10

Г. Ган-Эрдэнэ

ОБЕГ

11

О. Отгонболд

Булган

12

Д. Аззаяа

Хэнтий

13

Э. Санчир

Аварга БТДС

48КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Б. Бат-Эрдэнэ

ОБЕГ

2

Б. Уранчимэг

Женко

3

М. Уранцэцэг

Женко

4

Э. Номин

Баянзүрх

5

Б. Саранзаяа

Хилчин

6

Г. Өлзийбаяр

Хилчин

7

Ж. Чанцалдулам

Тэмүүжин ССТ

8

Ц. Хандсүрэн

Женко

9

Г. Отгонцэцэг

Тэмүүжин ССТ

10

Д. Батжаргал

СХД

11

О. Анужин

Тэмүүжин ССТ

12

А. Батзул

Женко

13

М. Долгоржав

МСБТСДС

52КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

М. Бундмаа

Хүч

2

Б. Солонго

Хилчин

3

Г. Саранзаяа

Женко

4

Т. Амаржаргал

Тэмүүжин ССТ

5

А. Цолмон

Женко

6

А. Батзул

Женко

7

Г. Номин-Эрдэнэ

СХД

8

Ч. Аззаяа

МСБТСДС

9

М. Баярмаа

Женко

10

Г. Отгонцэцэг

Алдартан

11

Б. Ганхайч

Хэнтий

57КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Т. Баттөгс

Хүч

2

Т. Мөнгөнтуяа

Сүлд

3

Л. Уянга

МСБТСДС

4

Д. Сумъяа

Хилчин

5

Б. Алтанзул

Аварга

6

Б. Хишгээ

Олимп ДС

7

А. Саранзул

СХД

8

Б. Шоовдор

ҮБТДС

9

Г. Чимэдноров

ОБЕГ

10

Э. Оюунгэрэл

СХД

11

Б. Цэнд

Тэмүүжин ССТ

63КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Ц. Мөнхзаяа

Хүч

2

М. Нямжаргал

Женко

3

С. Энхзаяа

Алдар

4

Г. Чимэдноров

ОБЕГ

5

Б. Түмэнцэцэг

Женко

6

Э. Хандармаа

Женко

7

Н. Наранчимэг

ОБЕГ

8

Н. Цэрэн

Хилчин

9

Б. Мөнхцэцэг

СХД

10

Б. Сайнбуян

Алдартан

11

С. Энхчимэг

Олимп ДС

70КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

О. Мөнхцэцэг

ОБЕГ

2

Ц. Наранжаргал

Женко

3

Э. Аззаяа

Хүч

4

Т. Баасанжав

Женко

5

М. Хоролсүрэн

ОБЕГ

6

Д. Мөнхтуяа

Олимп ДС

7

А. Уянга

Алдар

8

Э. Цэвэг-Очир

Женко

9

Б. Түмэнцэцэг

Женко

10

М. Мөнгөнцэцэг

СХД

11

М. Цэндсүрэн

Дархан

12

О. Нандинцэцэг

Олимп ДС

13

Б. Мөнхцэцэг

СХД

78КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Д. Лхамдэгд

Женко

2

М. Цэндсүрэн

Дархан

3

Я. Дулмаа

Алдар

4

М. Сугар

Олимп ДС

5

Н. Нямтуяа

ОБЕГ

6

Э. Солонго

ОБЕГ

7

Б. Оролзод

Аварга

8

Э. Мөнхзул

Хилчин

9

Э. Цэвэг-Очир

Женко

10

С. Жавзмаа

Олимп ДС

11

Б. Цацрал

Орхон

12

Т. Баасанжав

Женк

+78КГ

Овог нэр

Байгууллага

1

Д. Цэрэнханд

Алдар

2

Б. Мөнхтуяа

Хилчин

3

Э. Долгормаа

Алдар

4

Б. Уянга

Женко

5

Г. Гантогос

СХД

6

Д. Золжаргал

Женко

7

Б. Батчимэг

ОБЕГ

8

Г. Урангоо

ОБЕГ

9

Я. Согоо

Алдар

10

О. Жаргалсайхан

11

Г. Энхриймаа

Алдартан

12

Н. Нямтуяа

ОБЕГ

13

Д. Мөнхбагана

Хилчин

Энэ мэдээнд өгөх таны сэтгэгдэл?
0
ЗөвЗөв
0
ХахаХаха
0
ХөөрхөнХөөрхөн
0
ГайхмаарГайхмаар
0
ХарамсалтайХарамсалтай
0
ТэнэглэлТэнэглэл
0
БурууБуруу
Баярлалаа!
NewsMN Гар утасны хувилбар Татах
NEWS.mn

Мэдээллийн эх сурвалж