Спортын наадмын аваргууд тодорлоо | News.MN

Спортын наадмын аваргууд тодорлоо

Спортын наадмын аваргууд тодорлоо

Спортын наадмын аваргууд тодорлоо

Монголын бүх ард түмний спортын XV наадмын боксын шигшээ тэмцээн энэ сарын 12-17-нд Сонгинохайрхан дүүргийн Спорт хорооны зааланд боллоо.

Тэмцээнд эрэгтэй, эмэгтэй тус бүр 13 жинд тулаан болоход нийлбэр дүнгээр Баянзүрх дүүрэг дөрвөн алт, зургаан мөнгөн медальтайгаар тэргүүлэв. Харин Орхон аймаг дөрвөн алт, нэг мөнгө, дөрвөн хүрэл медальтай дэд байрт орсон бол Чингэлтэй дүүрэг хоёр алт, таван хүрэл медальтай гуравдугаар байрт жагслаа.

Эмэгтэйчүүдийн 51 кг-ын жинд

1. О.Есүгэн /Сэлэнгэ аймаг/

2. Л.Алтанцэцэг /Дорнод аймаг/

3. Ж.Нямсүрэн /Дархан хот/

3. Б.Мөнгөнсаран /Орхон аймаг/

57 кг-д

1. М.Намуун /Орхон аймаг/

2. Х.Хулан /БЗДүүрэг/

3. Б.Золжаргал /Булган аймаг/

3. Г.Хонгорзул /Чингэлтэй дүүрэг/

60 кг-д

1. М.Энхжаргал /БЗДүүрэг/

2. У.Шинэцэцэг /Дорнод аймаг/

3. Т.Анужин /Сүхбаатар аймаг/

3. Э.Мичидмаа /Орхон аймаг/

75 кг-д

1.М.Мягмаржаргал /БГДүүрэг/

2.Э.Уянга /БЗДүүрэг/

3.Д.Бүрэнчимэг /Сэлэнгэ аймаг/

3.Э.Одонзаяа /Увс аймаг/ нар тус тус эхний гурван байрт шалгарав.

Харин эрэгтэйчүүдийн 52 кг-ын жинд

1. Х.Энхмандах /БЗДүүрэг/

2. Баттулга /Говь-Сүмбэр/

3.Э.Төгсбилэг /Чингэлтэй дүүрэг/

3. О.Өнөболд /Орхон аймаг/

Эрэгтэй: 57 кг-д

1.Г.Лундаа /Орхон аймаг/

2.Х.Энхамар БЗД

3. Х.Билгүүнсайхан Говь-сүмбэр аймаг

3.Н.Энхтөр /Ховд аймаг/

63 кг-д Алт: Б.Төгөлдөр /Орхон аймаг/

Мөнгө: О.Тулга /БЗД Алдар/

Хүрэл: Т.Энхтөр /Баянхонгор аймаг/

Хүрэл: Б.Мишээл /Чингэлтэй дүүрэг/

69 кг-д

Алт: Б.Чинзориг /БЗДүүрэг/

Мөнгө: С.Жавхланбаяр /Өмнөговь аймаг/

Хүрэл: Г.Баярхүү /Налайх/ Хүрэл:Ц.Мөнхтулга /Сүхбаатар аймаг/

75 кг-д

Алт: О.Бямба-Эрдэнэ /Чингэлтэй дүүрэг/

Мөнгө: М.Отгонжаргал /БЗДүүрэг/

Хүрэл: Э.Наранбаяр /БГДүүрэг/ Хүрэл: Б.Эрхэмбаяр /Дорнод аймаг/

81 кг-д

Алт: О.Батзориг /Налайх/

Мөнгө: Д.Чингис /Дорноговь/

Хүрэл: М.Батбаатар /Говь-сүмбэр аймаг/ Хүрэл: Б.Баасандорж /Чингэлтэй дүүрэг/

-91 кг-д

Алт: Д.Бариахаан /Орхон аймаг/

Мөнгө: Ц.Мөнхчулуун /БЗДүүрэг/

Хүрэл: Б.Эрдэнэбаатар /Сонгино/ Хүрэл: О.Энхжин /Сүхбаатар/

+91 кг-д

Алт: Ш.Эрдэнэбаяр /Чингэлтэй дүүрэг/

Мөнгө: К.Бекнур /Баян-Өлгий аймаг/

Хүрэл: Т.Ариунболд /Сүхбаатар аймаг/

Хүрэл: Ц.Оюунболд /Орхон аймаг/ нар тодорлоо.

Б. Ундрам

Энэ мэдээнд өгөх таны сэтгэгдэл?
0
ЗөвЗөв
0
ХахаХаха
0
ХөөрхөнХөөрхөн
0
ГайхмаарГайхмаар
0
ХарамсалтайХарамсалтай
0
ТэнэглэлТэнэглэл
0
БурууБуруу
Баярлалаа!

0 сэтгэгдэл

News.mn сайтад сэтгэгдэл оруулахад анхаарах зүйлс

NewsMN Гар утасны хувилбар Татах
NEWS.mn

Мэдээллийн эх сурвалж