Алтан бөмбөрцөг шагналын шилдгүүд тодорлоо | News.MN

Алтан бөмбөрцөг шагналын шилдгүүд тодорлоо

Алтан бөмбөрцөг шагналын шилдгүүд тодорлоо

Алтан бөмбөрцөг шагналын шилдгүүд тодорлоо
Mandatory Credit: Photo by Michael Buckner/Variety/Shutterstock (10493010c) Atmosphere 77th Annual Golden Globes Nominations, The Beverly Hilton, Los Angeles, USA - 09 Dec 2019

Дэлхийн кино урлагийн ноён оргил болсон Холливудын хамгийн чухал өдөр өнөөдөр тохиож байна. Бүтэн нэг жилийн хугацаанд олон улсад, тэр дундаа АНУ-д цар тахлын халдвар бууралгүй хүнд, хэцүү цагийг өнгөрөөсөн ч кино уран бүтээлчид маш завгүй, шаргуу ажилласны эцэст ийнхүү баяраа тэмдэглэж буй юм. Олон улсад кино театрууд хаагдаж, киноны нээлтүүд хойшилсон өнгөрсөн нэг жилийн шилдгүүдийг тодруулах 78 дахь удаагийн Алтан бөмбөрцөг шагнал гардуулах ёслол энэ жил анх удаа цахимаар зохион байгуулагдлаа.

Ёслолыг Тина Фэй Нью Йорк хотын Рокфеллер төвийн Солонго өрөөнөөс хөтөлж, Эми Полер Беверли Хиллсийн Хилтон зочид буудлаас холбогдсон юм.

Шилдгүүдийг тодруулах арга хэмжээ цар тахлын нөхцөл байдлаас шалтгаалан хоёр сар хойшлогдсоны эцэст ийнхүү орон нутгийн цагаар хоёрдугаар сарын 28-ны 17:00 цагт (Улаанбаатарын цагаар гуравдугаар сарын 1-ний 09:00 цагт) эхэлсэн.

Шагнал гардан авсан шилдгүүдийг тоочвол:

Шилдэг драм:

“The Father” (Sony Pictures Classics)

“Mank” (Netflix)

“Promising Young Woman” (Focus Features)

“The Trial of the Chicago 7” (Netflix) уран бүтээлүүд нэр дэвшиж,

“Nomadland” (Searchlight Pictures) уран бүтээл яллаа.

Драмын шилдэг эмэгтэй жүжигчин:

Виола Дэвис (“Ma Rainey’s Black Bottom”)

Ванесса Кирби (“Pieces of a Woman”)

Фрэнсис МакДорманд (“Nomadland”)

Кэри Муллиган (“Promising Young Woman”) нар нэр дэвшиж,

Андра Дэй (“The United States vs. Billie Holiday”) яллаа.

Драмын шилдэг эрэгтэй жүжигчин:

Риз Ахмед (“Sound of Metal”)

Энтони Хопкинс (“The Father”)

Гари Олдман (“Mank”)

Тахар Рахим (“The Mauritanian”) нар нэр дэвшиж,

Чадвик Босеман (“Ma Rainey’s Black Bottom”) яллаа.

Шилдэг хөгжимт, инээдмийн кино:

“Hamilton” (Walt Disney Pictures)

“Music” (Vertical Entertainment)

“Palm Springs” (Neon)

“The Prom” (Netflix) кинонууд нэр дэвшиж,

“Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios) ялжээ.

Хөгжимт, инээдмийн киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин:

Мария Бакалова (“Borat Subsequent Moviefilm”)

Кейт Хадсон (“Music”)

Мишель Пфайфер (“French Exit”)

Аня Тэйлор-Жой (“Emma”) нар нэр дэвшиж,

Розамунд Пайк (“I Care a Lot”) ялжээ.

Хөгжимт, инээдмийн киноны шилдэг эrэгтэй жүжигчин:

Жеймс Корден (“The Prom”)

Лин-Мануэль Миранда (“Hamilton”)

Дэв Пател (“The Personal History of David Copperfield”)

Энди Сэмберг (“Palm Springs”) нар нэр дэвшиж,

Саша Барон Коэн (“Borat Subsequent Moviefilm”) ялжээ.

Шилдэг эмэгтэй туслах дүр:

Гленн Клоуз (“Hillbilly Elegy”)

Оливия Колман (“The Father”)

Аманда Сейфрид (“Mank”)

Хелена Зенгэл (“News of the World”) нар нэр дэвшиж,

Жоди Фостер (“The Mauritanian”) ялжээ.

Шилдэг эрэгтэй туслах дүр:

Саша Барон Коэн (“The Trial of the Chicago 7”)

Жаред Лето (“The Little Things”)

Билл Мюррей (“On the Rocks”)

Лесли Одом Жр. (“One Night in Miami”) нар нэр дэвшиж,

Даниел Калууяа (“Judas and the Black Messiah”) ялжээ.

Шилдэг кино найруулагч:

Эмералд Феннелл, “Promising Young Woman” (Focus Features)

Дэвид Финчер, “Mank” (Netflix)

Регина Кинг, “One Night in Miami” (Amazon Studios)

Аарон Соркин, “The Trial of the Chicago 7” (Netflix) нар өрсөлдөн

Хлое Жао, “Nomadland” (Searchlight Pictures) ялав.

Шилдэг кино зохиол:

Эмералд Феннелл – “Promising Young Woman” (Focus Features)

Жак Финчер – “Mank” (Netflix)

Флориан Зеллер, Кристофер Хэмптон – “The Father” (Sony Pictures Classics)

Хлое Жао – “Nomadland” (Searchlight Pictures) нар өрсөлдөн

Аарон Соркин – “The Trial of the Chicago 7” (Netflix) ялав.

Шилдэг анимэйшн кино:

“The Croods: A New Age” (Universal Pictures)

“Onward” (Walt Disney Pictures)

“Over the Moon” (Netflix)

“Wolfwalkers” (Cartoon Saloon) нэр дэвшиж,

“Soul” (Walt Disney Pictures) яллаа.

Гадаад хэл дээрх шилдэг кино:

“Another Round” (Samuel Goldwyn Films)

“La Llorona” (Shudder)

“The Life Ahead” (Netflix)

“Two of Us” (Magnolia Pictures) өрсөлдөж,

“Minari” (A24) яллаа.

Киноны шилдэг хөгжим:

“The Midnight Sky” (Netflix) – Александр Десплат

“Tenet” (Warner Bros.) – Людвиг Грансанс

“News of the World” (Universal Pictures) – Жеймс Ньютон Ховард

“Mank” (Netflix) – Трент Резнор, Аттикус Росс өрсөлдөж,

“Soul” (Pixar) – Трент Резнор, Аттикус Росс, Жон Батисте яллаа.

Киноны шилдэг дуу:

“Fight for You” from “Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.) – H.E.R., Дернст Эмил II, Тиара Томас

“Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7” (Netflix) – Даниэл Пембертон, Селест

“Speak Now” from “One Night in Miami” (Amazon Studios) – Лесли Одом Жр, Сэм Ашворт

“Tigress & Tweed” from “The United States vs. Billie Holliday” (Hulu) – Андра Дэй, Рафаэль Саадик өрсөлдөн

“Io Si (Seen)” from “The Life Ahead” (Netflix) – Дайан Уоррен, Лаура Паусини, Никколо Аглиарди яллаа.

Шилдэг дэлгэцийн драм:

“Lovecraft Country” (HBO Max)

“The Mandalorian” (Disney Plus)

“Ozark” (Netflix)

“Ratched” (Netflix) өрсөлдөж,

“The Crown” (Netflix) ялжээ.

Дэлгэцийн драмын шилдэг эмэгтэй жүжигчин:

Оливия Колман(“The Crown”)

Жоди Комер (“Killing Eve”)

Лаура Линни (“Ozark”)

Сара Полсон (“Ratched”) нар өрсөлдөж,

Эмма Коррин (“The Crown”) ялжээ.

Дэлгэцийн драмын шилдэг эрэгтэй жүжигчин:

Жейсон Бэйтман (“Ozark”)

Боб Оденкирк (“Better Call Saul”)

Аль Пачино (“Hunters”)

Matthew Rhys (“Perry Mason”) нар өрсөлдөж,

Жош О’Коннор (“The Crown”) ялжээ.

Дэлгэцийн шилдэг хөгжимт, инээдмийн уран бүтээл:

“Emily in Paris” (Netflix)

“The Flight Attendant” (HBO Max)

“The Great” (Hulu)

“Ted Lasso” (Apple TV Plus) өрсөлдөж,

“Schitt’s Creek” (CBC) ялжээ.

Дэлгэцийн хөгжимт, инээдмийн уран бүтээлийн шилдэг эмэгтэй жүжигчин:

Лили Коллинз (“Emily in Paris”)

Калей Куоко (“The Flight Attendant”)

Элле Фаннинг (“The Great”)

Жейн Леви (“Zoey’s Extraordinary Playlist”) нар өрсөлдөж,

Кэтрин О’Хара (“Schitt’s Creek”) ялжээ.

Дэлгэцийн хөгжимт, инээдмийн уран бүтээлийн шилдэг эрэгтэй жүжигчин:

Дон Чидл (“Black Monday”)

Николас Хоулт (“The Great”)

Евгений Леви (“Schitt’s Creek”)

Рами Юсеф (“Ramy”) нар өрсөлдөж,

Жейсон Сүдейкис (“Ted Lasso”) ялжээ.

Дэлгэцийн шилдэг кино, богино цуврал:

“Normal People” (Hulu/BBC)

“Small Axe” (Amazon Studios/BBC)

“The Undoing” (HBO)

“Unorthodox” (Netflix) нэр дэвшиж,

“The Queen’s Gambit” (Netflix) ялав.

Дэлгэцийн кино, богино цувралын шилдэг эмэгтэй жүжигчин:

Кейт Бланшетт (“Mrs. America”)

Daisy Edgar-Jones (“Normal People”)

Шира Хаас (“Unorthodox”)

Николь Кидман (“The Undoing”) нар нэр дэвшиж,

Аня Тэйлор-Жой (“The Queen’s Gambit”) ялав.

Дэлгэцийн кино, богино цувралын шилдэг эрэгтэй жүжигчин:

Брайан Крэнстон (“Your Honor”)

Жефф Дэниэлс (“The Comey Rule”)

Хью Грант (“The Undoing”)

Ethan Hawke (“The Good Lord Bird”) нар нэр дэвшиж,

Марк Руффало (“I Know This Much Is True”) ялав.

Дэлгэцийн кино, богино цувралын шилдэг эмэгтэй туслах дүр:

Хелена Бонхам Картер (“The Crown”)

Жулиа Гарнер (“Ozark”)

Анни Мерфи (“Schitt’s Creek”)

Синтиа Никсон (“Ratched”) нар өрсөлдөн

Джиллиан Андерсон (“The Crown”) яллаа.

Дэлгэцийн кино, богино цувралын шилдэг эрэгтэй туслах дүр:

Брендан Глисон (“The Comey Rule”)

Дэн Леви (“Schitt’s Creek”)

Жим Парсонс (“Hollywood”)

Donald Sutherland (“The Undoing”) нар өрсөлдөж,

Жон Бойега (“Small Axe”) яллаа.

 

 

Эх сурвалж: VARIETY

Энэ мэдээнд өгөх таны сэтгэгдэл?
1
ХахаХаха
1
ГайхмаарГайхмаар
0
ЗөвЗөв
0
ХөөрхөнХөөрхөн
0
ХарамсалтайХарамсалтай
0
ТэнэглэлТэнэглэл
0
БурууБуруу
Баярлалаа!

Холбоотой мэдээ

2 сэтгэгдэл

News.mn сайтад сэтгэгдэл оруулахад анхаарах зүйлс

Avatar

зочин 2021-03-01 66.181.190.77

Мэдээ бичигч сэтгүүлчид хэлэх нэг зүйл байна, энэ мэдээг уншиж байхад бүх номинацад огт нэр дэвшээгүй бүтээл, нэр дэвшээгүй жүжигчид ялсан байх юм. Ядаж мэдээнийхээ утга санааг зөв гаргаж бичиж сур.

Avatar

Зочин 2021-03-01 202.55.191.130

Аня Тэйлор-Жой (“Emma”) huulhun shuu

NewsMN Гар утасны хувилбар Татах
NEWS.mn

Мэдээллийн эх сурвалж