Н.Ширчинхүү дахин түрүүлэв | News.MN - Мэдээллийн эх сурвалж

Н.Ширчинхүү дахин түрүүлэв

Хуучирсан мэдээ: 2015.12.07-нд нийтлэгдсэн

Өчигдөр буюу энэ сарын 6-ны ням гаригт Монгол бөхийн өргөөнөө Сумын цолтой болон залуу бөхчүүдийн энэ сарын ээлжит барилдаан боллоо. Барилдаанд 496 бөх зодоглосноос Уюс аймгийн Ховд сумын уугуул, Таван-Хан дэвжээний бөх сумын заан Н.Ширчинхүү ес даван түрүүлж, Дархан-Уул аймгийн харьяат сумын заан С.Очирбат найм даван үзүүрлэв. Харин их шөвөгт Хөвсгөл аймгийн харьяат сумын заан Га.Бат-Эрдэнэ, Төв аймгийн харьяат, сумын заан Ч.Чойжилсүрэн нар шалгарлаа.  

Дөрвийн даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з Ув –Ё.Гантулга За
  2. С.Очирбат с.з Да –Х.Бөхбаяр с.з Хө
  3. Э.Ариунбуян с.з Ду –Э.Нямбилгүүн с.з ГА
  4. Б.Улаалзгана с.з Сэ –Ж.Золбаяр с.з Ув
  5. О.Наранбаатар с.з ИМХ –Э.Нямбаяр с.з Бу
  6. Ж.Бямбадонид с.з ИМХ –Б.Даваадалай Хө
  7. С.Төмөрбаатар с.з ИМХ –Ц.Мөнх-Эрдэнэ ШДС
  8. Т.Дүгэрдорж с.з За –Г.Эрдэнэбаяр ИМХ
  9. Г.Цэнддорж с.з ИМХ –Б.Болдбаатар За
  10. Ч.Чойжилсүрэн с.з Тө –Б.Гаажадамба ГА
  11. С.Оргилбаатар с.з Сэ –Э.Дарамсэнгэ За
  12. Э.Амгаланбаатар с.з БХ –Д.Дашдаваа ГА
  13. Н.Даваадорж с.з ИМХ –Э.Эрдэнэбаяр Бу
  14. Б.Чинбат с.з Ар –М.Ууганбаатар ИМХ
  15. Ч.Энхмөнх с.з Сү –Ц.Цолмонбаатар Бу
  16. Э.Совджамц с.з БХ –Л.Тодмандах ГА
  17. Г.Бадрах с.з Хэ –Ц.Баасандорж
  18. Э.Сумъяабат с.з Бу –Б.Доржжүгдэр
  19. Н.Загархорол с.з Өв –Ц.Чинзориг Хэ
  20. Га.Бат-Эрдэнэ с.з Хө –Б.Данзанрагчаа Ду
  21. Х.Дарамзагд с.з ГА –Б.Нямсүрэн Хө
  22. Т.Дагвацэрэн с.з Ду- Э.Лхамхүү Ув
  23. М.Улаанхүү с.з Ув –Б.Жамбалсүрэн Ар
  24. Д.Дэмэддорж с.з За –Б.Буяндэлгэр Алдар
  25. А.Мягмаржав с.з Хо –Д.Бямбадорж ИМХ
  26. Ө.Мэндбаясгалан с.з ИМХ –С.Майнбаяр с.з Ар
  27. Д.Батбаатар с.з За –Н.Даваахүрэл Хө
  28. Ц.Намжилдорж с.з Ув –Б.Бадрал АвДС
  29. Б.Батсайхан с.з Ар –Д.Цэнд-Аюуш Ув
  30. Ж.Хатанзоригт с.з Хө –Б.Ням-Эрдэнэ Ув
  31. Б.Мөнх-Эрдэнэ с.з Ув –Э.Тулгатөр ИМХ

Тавын даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з Ув–гоц мөргөсөн
  2. С.Очирбат с.з Да–Ж.Золбаяр с.з Ув
  3. Э.Ариунбуян с.з Ду –Ц.Чинзориг с.з Хэ
  4. О.Наранбаатар с.з ИМХ–С.Майнбаяр с.з Ар
  5. С.Төмөрбаатар с.з ИМХ –М.Улаанхүү с.з Ув
  6. Т.Дүгэрдорж с.з За –Ц.Намжилдорж с.з Ув
  7. Ч.Чойжилсүрэн с.з Тө–Б.Буяндэлгэр с.з Бу
  8. С.Оргилбаатар с.з Сэ –Э.Сумъяабат с.з Бу
  9. Э.Амгаланбаатар с.з БХ –А.Мягмаржав Хө
  10. Н.Даваадорж с.з ИМХ–Б.Нямсүрэн Хө
  11. Б.Чинбат с.з Ар–Б.Даваадалай с.з Хо
  12. Ч.Энхмөнх с.з Сү –Э.Тулгатөр ИМХ
  13. Э.Совджамц с.з БХ –Г.Бадрах с.з Хэ
  14. Га.Бат-Эрдэнэ с.з Хө–Э.Лхамхүү с.з Ув
  15. Б.Батсайхан с.з Ар–Б.Болдбаатар За
  16. Ж.Хатанзоригт с.з Хө–Н.Даваахүрэл Хө

Зургаагийн даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з Ув–Ц.Чинзориг с.з
  2. С.Очирбат с.з Да–Б.Чинбат с.з
  3. О.Наранбаатар с.з ИМХ –Га.Бат-Эрдэнэ с.з
  4. Ч.Чойжилсүрэн с.з Тө –Ж.Хатанзоригт с.з
  5. Э.Амгаланбаатар с.з БХ –Ч.Энхмөнх с.з
  6. Н.Даваадорж с.з ИМХ –Ц.Намжилдорж с.з
  7. Г.Бадрах с.з -М.Улаанхүү с.з
  8. Э.Сумъяабат с.з Бу-Б.Батсайхан с.з

Долоогийн даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з Ув–Ц.Намжилдорж с.з
  2. С.Очирбат с.з Да–Ч.Энхмөнх с.з
  3. Ч.Чойжилсүрэн с.з Тө–Г.Бадрах с.з
  4. Э.Сумъяабат с.з –Га.Бат-Эрдэнэ с.з

Наймын даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з Ув–Га.Бат-Эрдэнэ с.з
  2. С.Очирбат с.з Да –Ч.Чойжилсүрэн с.з

Есийн даваа

  1. Н.Ширчинхүү с.з–С.Очирбат с.з

/түрүүлсэн/             /үзүүрлэсэн/

ЭХ СУРВАЛЖ: http://undesniibukh.mn

 

"Болор дуран"-аар шалгав.

0 сэтгэгдэл

News.mn сайтад сэтгэгдэл оруулахад анхаарах зүйлс

uvs buk 2015-12-07 142.0.150.30

UVS UVS UVS bukiin haan.

Зочин 2015-12-07 43.242.242.59

Сумын заанууд бас аатай барилддаг болсон. Гоё оо. Техниктай дайчин барилдаанд үзэгчид бид дуртай